HAKKIMIZDA

Tiyartomig 9 Ekim 2018 yılında Mustafa Kaygusuz tarafından kurulan bir tiyatro topluluğudur. 2018 yılından bugüne Tiyartomig; atölyeler, programlar, oyunlar ve yapmış olduğu aktivitelerle sanatın her dalında yer alan bir topluluktur.

EKİBİMİZ

1997

MUSTAFA KAYGUSUZ Mersin’de gözlerini açan, çocukluk yıllarını Ankara’da geçiren ve İstanbul’da aldığı eğitimler ile Bilişim Teknolojileri alanından mezun olup, Üniversite yılına kadar oyunculuk hikayesi olmayan Mustafa, Beykent Üniversitesi oyunculuk bölümünün sınavlarına katıldı ve 1 sene boyunca burada eğitim aldı. Üniversite yılının ikinci baharında, Makedonya’nın Skopje şehrinde geçirdi. University for Audiovisual Arts-Parisian European Film Academy’de Oyunculuk ve Yönetmenlik eğitimleri alarak mezun oldu. Rus Edebiyatı’na olan ilgisi başladı ve burada; “Suç ve Ceza”, “Martı”, “Vanya Dayı”, “Hamlet” ve “3. Richard” gibi eserlerinde oyuncu olarak rol alıp seyirci karşısına çıktı. Mezun olduktan sonra İstanbul’a döndü ve tiyatronun mutfağında, Asmalı Sahne’de aktif olarak çalışarak kendisini geliştirdi. 2018 yılında ise Tiyartomig’i kurdu ve kurduğu topluluk ile, Bir Delinin Hatıra Defteri ve Beyaz Geceler oyunlarında oyuncu olarak oynamakta, Ayı oyununda ise yönetmenlik koltuğunda oturmakta aynı zamanda da Tiyartomig’in sayısız aktivitelerinde yer almaktadır.

2000

BERRE KOÇAK 2000 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Lise öğrenimi sırasında tiyatro eğitimine başladı. No Act Sahne, Gösteri Sanatları Akademisi gibi çeşitli yerlerde oyunculuk, dans ve şan eğitimi aldıktan sonra lisans eğitimine Bahçeşehir Üniversitesi Konservatuvarı Sahne Sanatları bölümünde devam etti. 2019 yılında Tiyartomig ekibine dahil oldu. Şu an Tiyartomig ile birlikte Beyaz Geceler ve Ayı oyununda oynamakta, aynı zamanda Tiyartomig’in birçok aktivitesinde aktif rol almaktadır.

2001

SEVAL İNAN 20.03.2001 doğumludur. MSGSÜ sanat tarihi bölümü öğrencisidir. Uzun yıllardır çeşitli tiyatro ekiplerinde aktif rol oynamıştır. SAKM'de sahne sanatları eğitimi almış, Guguk Kuşu, Tartuffe ve Juri başta olmak üzere birçok oyunda oynamıştır.

2002

EYLÜL GÖRMÜŞ 2 Ağustos 2002 tarihinde Adana’da doğdu. Yaşamının büyük bölümünü Mersin’in Tarsus ilçesinde geçirdi. Liseyi özel Çağ Fen Lisesi’nde okudu. 2020 yılında istanbul Teknik Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümünü kazandı. 2021 yılında Tiyartomig’le tanıştı ve bu ekibin bir parçası oldu. Şu anda üniversite öğrenimi devam etmekte ve Tiyartomig’in ses ve ışık teknikerliğini yapmakta.

2001

ERDİNÇ EMİR ERDOĞAN 14 Mayıs 2001 yılında İstanbul’da doğdu. Küçük yaşlarda insanları gözlemleyip onları canlandırarak büyüdü. Lise yıllarında tiyatro ile tanıştı. Lüküs Hayat, Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz, İstanbul Efendisi, Otogargara gibi oyunlarla sahne aldı ve tiyatronun ona verdiği mutluluğu fark edip hayatını o yönde kurgulamaya karar verdi. Bu yıllarda kendini geliştirmek adına pek çok kurumdan dönemsel tiyatro eğitimleri aldı. Hocalarının desteği ve yönlendirmesiyle üniversitede de bu bölümü okumaya karar verip 2021 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Konservatuvarı Sahne Sanatları bölümüne başladı. Eğitimi hala devam ediyor. 2022 yılında Tiyartomig ile tanıştı ve ilk profesyonel anlamdaki çalışmalarını ekibin içerisinde yer alarak sürdürüyor.

GALERİ