HAKKIMIZDA

Tiyartomig 9 Ekim 2018 yılında Mustafa Kaygusuz tarafından kurulan bir tiyatro topluluğudur. 2018 yılından bugüne Tiyartomig; atölyeler, programlar, oyunlar ve yapmış olduğu aktivitelerle sanatın her dalında yer alan bir topluluktur.

EKİBİMİZ

1997

Mustafa Kaygusuz. 12.12.1997 yılında Mersin'de doğdu. Çocukluk yıllarını Ankara'da geçirdi. 2013 yılında Istanbul'a taşındı. Lise son dönemini Kadıköy, Moda'da okudu. Bu döneme kadar oyunculuk hikâyesi olmayan Mustafa lise bitince Beykent Üniversitesi oyunculuk bölümünü kazandı. 1 sene boyunca Beykent'te eğitim alan Mustafa üniversite yıllarında Makedonya'nın Skopje şehrine taşınarak orada eğitimine devam etti ve son 2.5 yılını orada geçirdi. University for Audiovisual Arts - Parisian European Film Academy ESRA oyunculuk bölümünde aldığı eğitimlerle Rus Edebiyatı'na olan aşkı başladı. Burada Suç ve Ceza, Martı, Vanya Dayı, Hamlet, 3. Richard gibi eserleri işledi ve birkaç eseri oynadı. Eğitimi bitince İstanbul'a döndü ve kendisini tiyatronun mutfağında yani Asmalı Sahne'de 1.5 yıl çalışarak aynı zamanda oyunlarını oynayarak geliştirdi. Makedonya'da okuduğu son döneminde "Bir Delinin Hatıra Defteri" oyununu oynamaya başladı. Şu ana kadar 3 kez Skopje 13 kez İstanbul'da olmak üzere toplam 16 kez bu oyunu oynadı. Hayatını tiyatro ile devam ettirmek isteyen Mustafa 2018 yılının Ekim ayında Tiyartomig'i kurdu. 2019 yılından itibaren Dostoyevski'nin Beyaz Geceler öyküsünü uyarlayıp hem yönetip hem oynamaktadır. Şu an Tiyartomig ile birlikte Bir Delinin Hatıra Defteri ve Beyaz Geceler'i oynamakta aynı zamanda Tiyartomig'in sayısız aktivitelerinde bulunmaktadır.

2000

Berre Koçak 2000 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Lise öğrenimi sırasında tiyatro eğitimine başladı. No Act Sahne, Gösteri Sanatları Akademisi gibi çeşitli yerlerde oyunculuk eğitimi aldı. 2019 yılında Tiyartomig ekibine dahil oldu.

2001

20.03.2001 doğumludur. MSGSÜ sanat tarihi bölümü öğrencisidir. Uzun yıllardır çeşitli tiyatro ekiplerinde aktif rol oynamıştır. SAKM'de sahne sanatları eğitimi almış, Guguk Kuşu, Tartuffe ve Juri başta olmak üzere birçok oyunda oynamıştır.

1998

02.11.1998 yılında Amasya'da doğmuştur. Çocukluğundan itibaren İstanbul'da yaşamaktadır. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını İstanbul'da tamamlamış, 2020 yılında Tiyartomig ekibine dahil olmuştur.

1999

Melis Hafızoğlu, 15 Mayıs 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. Küçük yaşlarda resme olan ilgisi zamanla karakteriyle bütünleştikten sonra bireysel gelişimini sanat ile zenginleştirmeyi arzu etmiştir. Melis Hafızoğlu, sanat öğrenimine Aşık Veysel Güzel Sanatlar Lisesi ile başlayıp ardından 2017 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde Sahne Dekorları ve Kostümleri bölümünü okumaya başlamıştır. Birkaç tasarımcının yanında dekor ve kostüm asistanlığı yapmış, aynı zamanda kısa filmlerde görev almıştır. Temmuz 2020 yılında Tiyartomig ailesine dahil olarak ekibin kostüm ve dekor tasarım görevini üstlendi.

2001

2001 yazında İstanbul'da gözlerini dünyaya açtı. Tüm hayatını İstanbul’da geçirdi. İlk yıllarında karşılaştıkları onu yaşamı kurcalamaya yöneltti.Bu, onda bir huy hâline geldi ve yaşamı boyunca o farkında olmadan yol göstericisi oldu. Ortaöğreniminde tiyatro vesilesiyle bu huyunun farkına vardı ve bu noktadan itibaren benliği de dahil her şey bir oyun hamuru hâline büründü. 2014-2019 yılları arasında okul tiyatro grubunda dört oyun içinde yer aldı. Kısa bir süre boyunca Pozitif Atölye'de Beyti Engin ile çalıştı. Yükseköğrenimine İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Sanat ve Kültür Yönetimi programında başladı. BİLGİ içerisinde Bilgi Sahnesi tiyatro kulübünde bulunarak bir başka oyunculuk anlayışıyla tanıştı. 2020 Haziran’da Tiyartomig’e dahil oldu. Tiyartomig bünyesinde Beyaz Geceler’de oyuncu olarak yer almakta ayrıca oyun müziklerini ve ses tasarımını üstlenmektedir.

GALERİ